Z piosenką na ustach przez cały rok (szkolny)

To był bardzo ciekawy i pełen wyzwań muzycznych rok. Swoimi działaniami chór szkolny udowodnił, że muzyka łączy. Grupa liczy 25 osób z klas od 1 do 7. Muzycznym wsparciem służyli im także uczniowie z klas 8 (m.in. gitarzysta Dawid czy rozśpiewani: Marta, Zosia, Agata i Franek). Śpiew – chóralny, solowy i w duetach, chórzyści urozmaicali akompaniamentem na rozmaitych instrumentach m.in. cajon, triangiel, marakasy, dzwonkach, Bum Rurkach, a nawet na ukulele! Chór uświetniał swoim śpiewem apele, festiwale oraz inne imprezy szkolne. Ponadto, w tym roku chór wyśpiewał życzenia dla pracowników helskiej służby zdrowia w dniu ich święta, a także swoim występem dodał powagi miejskim obchodom Dnia Zwycięstwa.

W nagrodę za całoroczne zaangażowanie i wspólną pracę, 12 czerwca, chór wybrał się na prywatny seans filmowy do kina „Żeglarz” (gdzie także zaśpiewali!) oraz przepyszne co nieco na słodko i słono w jastarnickim barze „Ara”. Wspólnie i bardzo mile spędzony czas szybko minął, tak jak cały rok szkolny 2022 / 2023.

Bardzo dziękuję za wszystkie wspólnie zaśpiewane i zagrane nutki. Życzę, aby podczas wakacyjnego wypoczynku towarzyszyły Wam same piękne i radosne melodie. Wielki ukłon w stronę Rodziców, którzy bardzo wspierali Chórzystów, podczas prób i przygotowań oraz w trakcie występów. Wielkie podziękowania dla Was Wszystkich i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Agata Morawska

03 lipca 2023