Tydzień Be The Change — DZIEŃ DRUGI — RELACJA

Dzień drugi- wtorek

• Hel-Kitchen: Od rana drużyna uczniów z klasy 8 B z Piotrem Panem Kitą gotowała wegeteriańskie leczo, którym raczyła uczniów podczas przerw. Uczyli, jak wykorzystywać lokalne produkty i ograniczyć spożycie mięsa.

• Klasy 5 i 6 z paniami Aleksandrą Muttke Lamparską i Małgorzatą Strachanowską powędrowały na Górę Szweda, aby uczyć się miłości do ziemi najbliższej, zaprzyjaźniać z Bałtykiem, oswajać z wiatrem, poznawać ciekawostki półwyspu i …oczywiście dać wytchnienie od plastiku piaskom plaży. Wyzbierane śmieci oznaczyli i zgłosili położenie worków EkoHelowi , tym sposobem akcja w pełni się udała.

• W tym dniu odbył się Konkurs dla uczniów klas 7-8 SP: Środki unijne na ekologię. Pani Magdalena uświadamiała najstarszym, jak i gdzie można pozyskać fundusze potrzebne do realizacji przedsięwzięć ratujących planetę.

• Konkurs informatyczno- ekologiczny dla klas 6-8 SP poprowadziła Pani Sylwia Grzegorczyk. Zadaniem uczestników było stworzyć Eko-QR zaszyfrowaną instrukcję segregowania śmieci, która mogłaby zawsze pomóc niepewnym w dziedzinie kolorów i jakości wyrzucanych odpadów.

Hel-Kitchen

Góra Szweda