Tydzień Be The Change — DZIEŃ CZWARTY — RELACJA

Dzień czwarty – czwartek

• Tego dnia w bibliotece szkolnej odbywały się warsztaty: Jedno drzewo – 8500 kartek. Przesłaniem zajęć skierowanych do klas 4-8 SP było uświadomienie uczestnikom wartości drzew, a co za tym idzie papieru i potrzeby recyklingu. Panie Izabela Wasilewska Monika Stępniewska Szmit promowały także nasz szkolny Bank Papierów Wartościowych, czyli skład czystych kartek z nie do końca zużytych zeszytów. Można je oddawać do świetlicy, ale można je także stamtąd pozyskać na kartkówki, prace techniczne i tym podobne potrzeby.

• Założyliśmy szkolny ogród ziół, w którym znalazły się różne rodzaje mięty, tymianku, szałwii oraz jarmuż, oregano i melisa cytrynowa. Ekologiczna lekcja o ziołach buduje świadomość dóbr, których dostarcza nam przyroda, uczy wykorzystywać naturalne składniki, rozwija wiedzę o świecie. Ogrodnikom dopingowały Panie: Jolanta Klińska i Magdalena Budzisz.

• O 16.00 w hali sportowo- widowiskowej odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej: Eko Trele-Śpiewaj z Helem. Było wesoło i zielono a uczestnicy pod opieką pani Agaty Morawskiej wyśpiewali światu wielkie przesłania o ratowaniu planety, eko skrzatach, fascynacji różnymi porami roku, zagrożonych gatunkach zwierząt i potrzebie sprzątania śmieci.

Jedno drzewo – 8500 kartek

Szkolny ogród ziół