06 czerwca 2023

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 01.06.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w Szkolnym Turnieju Szachowym.

Do rozgrywek zgłosiło się 16 miłośników szachów z klas: II –VIII SP. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku.

Nagrody zostały przyznane:

I Grupa:

I  miejsce Maksymilian Wójcik

II  miejsce Jan Wójcik

III miejsce Jakub Tretyn

II Grupa:

I  miejsce Rafał Kąc

II  miejsce Bartosz Skrobot

III miejsce Gabriel Grzesikowski

III Grupa:

I  miejsce Michał Wasilewski

II  miejsce Szymon Rzepko

III miejsce Piotr Paczkowski -Bieganowski

Osoby te otrzymały dyplomy i puchary. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Opiekunowie :
Monika Stępniewska –Szmit.