15 czerwca 2023

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Realizacja projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci z naszego przedszkola zaprojektowały wspólnie z nauczycielami "spacerową torbę" zawierającą przyrządy opisane przez Małego Misia: "obłocznik" i "łapacz uśmiechów". Tak wyposażone odbywały spacery, w celu obserwowania otoczenia i rozwiązywania zadań literackich. Dzieci brały udział w zabawie integracyjnej "Pogodowy masażyk". Przedszkolaki dowiedziały się od swoich rówieśników, czy lubią spacerować, z kim wychodzą na spacer, z kim chciałyby spacerować częściej, jaką postać literacką z bajki lub wiersza najchętniej zabrałyby na spacer. Na koniec dzieci wytłumaczyły Misiowi zasady bezpiecznego spaceru. Natomiast na przedszkolnym placu zabaw dzieci odnajdowały urządzenia, o których mogły usłyszeć w literaturze dziecięcej np. „Pan Samochodzik”, „Lokomtywa”, „Strażak Sam” czy „Żeglarz Sindbad”.