13 marca 2024

HEL-LO
Czas Rekrutacji

Wiosenna działania rekrutacyjne ruszyły pełną parą. HEL-LO zachęca absolwentów do wyboru szkoły, która daje szansę na rozwój każdemu uczniowi i podąża za Jego planem na przyszłość.

W piątek 8 marca gościliśmy naszych najbliższych sąsiadów, Szkołę Podstawową z Jastarni. Rozpoczęliśmy, pamiętając o dacie, od wierszowanych życzeń i słodyczy dla dziewcząt od chłopców. Postawiliśmy przede wszystkim na integrację, zakładając, że dla młodych ludzi czas spędzany z rówieśnikami jest przestrzenią, w której zechcą się uczyć i równolegle odkrywać pasje, zawierać znajomości i rozpoznawać przyjaźnie. W mieszanych zespołach ósmoklasistów z Jastarni i Helu projektowaliśmy plakaty – wizytówki grup, aby każdy przedstawiciel mógł znaleźć z pozostałymi przysłowiową „część wspólną” i jednocześnie zaznaczyć „coś” ważnego właśnie dla niego. W tym czasie licealiści HEL-LO przygotowywali dla Gości gorący poczęstunek i witaminową stację zadaniową. Potem częstowali prowokacyjnie nazwanymi Flakami Warzywnymi, które przywabiały zapachami najprzedniejszej wegekompozycji i smakowały tak dobrze jak zapowiadała aromatyczna obietnica. Stacja soków- zagadek proponowała uczestnikom zabawę polegającą na rozpoznawaniu owoców i warzyw, których użyto do ich przygotowania. Za poprawne wskazanie składników licealiści rozdawali receptury na napoje opatrzone informacją o witaminach, które zawierały. Na koniec, zwiedzając miejsce ważnych lekcji Wychowania Fizycznego, rozegraliśmy mini turnieje sprawności różnych: rzutów osobistych, butelkowych kręgli, zakręconego labiryntu. Podczas zabaw ruchowych można było zmierzyć się z zagadkami sensorycznymi na stanowisku: Pachnidło. Tam w sekretnych słoiczkach ukryto zapachy, które należało rozpoznać. Każdy ósmoklasista otrzymał od licealistów HEL-LO materiały promocyjne, a wszystkie dziewczęta kwiatkiem z okazji Dnia Kobiet obdarował Dyrektor ZSO Hel Pan Dawid Migacz.

Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoliło nam podzielić się najważniejszymi licealnymi informacjami, zachęcić do współtworzenia szkoły otwartej, uważnie słuchającej głosu wzrastających do dojrzałości uczniów i był także po prostu przyjemnością dobrze spędzonego czasu.

Dziękujemy i zapraszamy!

LINK DO NASZEJ OFERTY