15 czerwca 2023

BE THE CHANGE - MAŁYMI KROKAMI DO WIELKICH ZMIAN

12 czerwca gościła w naszej szkole Fundacja Banina ze sztuką „Klimat” w reżyserii Bartka Miernika. Temat przedstawienia  wpisał się do szkolnych działań sprzyjających wdrażaniu do świadomego i odpowiedzialnego gospodarowania na planecie Ziemi - domu wszystkich stworzeń, dużych i małych. Bohaterowie, Matylda i Dawid, w postacie których wcielili się Alicja Stankiewicz i Denis Jakubowski,  otworzyli przed publicznością wrota wyobraźni, by w tej podróży doświadczyć problemów zagrożonego świata przyrody i nauczyć się pokonywać trudności, wspomagać, aktywnie podejmować nawet małe zadania w ważnej sprawie.

Sztuka dedykowana była klasom 1-3 SP i ta dziecięca publiczność  w naturalny dla siebie sposób poddała się magii teatralnych zabiegów, zaangażowaniu aktorów i dobrze znanemu motywowi  EKO.

Inny jest czas motyla, jaszczurki czy ptaka, ale czas na uratowanie świata przez człowieka jest właśnie teraz i jest to Twój Czas.

Dziękujemy i ślemy Fundacji Banina niebieskie słonecznym Bałtykiem malowane pozdrowienia!