22 kwietnia 2024

XXII POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ „KASZËBSCZÉ SPIEWË”

W piątek 19 kwietnia reprezentanci naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w luzińskim konkursie promującym kulturę kaszubską wśród dzieci i młodzieży, kształtującym tożsamość kulturową, wzmacniającym poczucie przynależności do określonego terytorium, miejsca, wspólnoty i kultury.

Bawiliśmy się wspaniale, dopingowaliśmy konkurentom, podziwialiśmy niezwykle uzdolnionych młodych ludzi z Pomorza, dogrywaliśmy w instrumentalnych przejściach, a nawet śpiewaliśmy ulubione kawałki z innymi…

I…otrzymaliśmy niespodziewaną, absolutnie wyjątkową nagrodę: Grand Prix – dla szkoły, która czuje muzykę, przeżywa ją i wie, że konkursy muzyczne mają wartość dopiero wtedy, gdy wzbudzają emocje, niosą dalej melodie i słowa. Szaleliśmy z radości! Jesteśmy zaskoczeni i uszczęśliwieni! Nie sądziliśmy, że organizatorzy konkursu docenią nie tylko stricte sceniczne występy. To bardzo budujące, wychowawcze i integrujące.

Tymczasem w uznaniu piosenki kaszubskiej nieśmiało donosimy Wszystkim, że zdobyliśmy także dwa pierwsze miejsca w kategoriach: III - uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej oraz V - uczniowie szkół ponadpodstawowych. A konkurencja, trzeba to wiedzieć, była liczna.

Radość, duma i wiele pozytywnych emocji. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu i tym bardziej przeżywamy euforię wyróżnienia.

A reprezentowali nas:

W kategorii III

Janina Selin

Weronika Witkowska

Marta Markiewicz

Zuzanna Struk

Nina Myślisz

Lucja Arendt

W kategorii IV

Dana Stempniak

Jan Tarnowski

Gabriel Grzesikowski

Michał Wirwiński

Monika Markiewicz

W kategorii V

Agata Wirwińska

Jadwiga Narkowicz

Karolina Pawlak

Sabina Muża

Stanisław Figurski

Trudno byłoby kogoś wyróżnić, byliśmy jedną zgraną drużyną i bawiliśmy się przednio, wspomagając się nawzajem. Dziękujemy!

Serdecznie pozdrawiamy zaprzyjaźnioną szkołę z Jastarni. Doping konkurencji to niedoceniona wartość. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za wspólny Czas!