Piątek pracowity z nagrodą od Pana Kity

1. WARSZTATY W STACJI MORSKIEJ

Ostatnie klasy ZSO Hel, klasa 8 SP i 1 HEL-LO odbyły zajęcia z zakresu zmian klimatycznych, zagrożenia, jakie niosą i możliwości przeciwdziałania efektowi cieplarnianemu. Nieco trudniejszy materiał teoretyczny, doświadczenia i wspólne rozmyślanie o tym, co każdy z nas mógłby robić, żeby gazów cieplarnianych gromadziło się mniej, lód topniał wolniej a los planety zyskał szansę na procesy ratujące z kryzysu.

2. WIELKIE ŚWIATA SPRZĄTANIE

Piątek dostarczył każdemu uczniowi ZSO Hel możliwości realnego zadbania o Ziemię. Ruszyliśmy w teren, żeby pozbierać śmieci z wyznaczonych przez EKOHEL rejonów miasta. Pogoda nam dopisała, więc zadnie wykonaliśmy zgodnie z planem. Pochylając się ku pozostawionym przez innych śmieciom, najskuteczniej uczymy się frasobliwych nawyków sprzątania po sobie. To niezastąpiona lekcja wychowawcza.

3. GORĄCY KOCIOŁEK

Na aktywnych Sprzątaczy Ziemi w szkole czekał specjalnie przygotowany poczęstunek z warzyw w kociołku na ogniu warzonych. Zdrowo, smacznie z myślą o kuchni, która może być jednocześnie ekologiczna, ciekawa i pyszna.