17 kwietnia 2024

FESTIWALOWY ZAWRÓT GŁOWY

Na Ekofestiwal przybyli wszyscy uczniowie ZSO Hel a nawet przedszkolaki, dopisała publiczność Rodziców i Przyjaciół.

Zagęściły się zielone, wesołe, pachnące owocami emocje w oczekiwaniu na demonstracje wylosowanych ekoinstrumentów i pokaz mody w stylu eko. Wielu śmiałków podjęło się także wyśpiewania pochwał nieocenionej Przyrody lub ostrzeżeń, porad dla ludzi- gospodarzy Ziemi.

Ekscytujące przeżycia towarzyszyły wszystkim prezentacjom, a wygrywanie wybranych melodii na ekoinstrumentach okazało się nie lada wyczynem. Dodatkowo podziwialiśmy cheerleaderki w witaminkowych harcach i razem odtańczyliśmy rytmiczny pląs. Festiwal zakończył się wspólnym śpiewem owocowego kanonu z towarzyszeniem ekoinstrumentów. Było energicznie, spontanicznie i radośnie.

A przed wejściem na salę Rady Rodziców częstowały zdrowymi przekąskami, sokami i domową lemoniadą. Niejeden uległ aromatycznym pysznościom.

Stroje przygotowane na pokaz mody eko zachwyciły publiczność. Wykonane z surowców wtórnych (metale, szkło, makulatura, tworzywa sztuczne) realizowały jedną z zasad 5R (Reuse), czyli ponownego użycia, które w tym przypadku wyzwoliło niezwykłą kreatywność. Stąd pomysł na wystawę ekoinstrumentów i ubiorów w stylu Eko. Wszystkich, którzy jeszcze nie „posegregowali” swoich kreacji i sprzętów muzycznych, zapraszamy do wypożyczenia lub przekazania. Zbiórka w sali 218.

Z zielonymi pozdrowieniami!