Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Powiatowe Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych
i Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym

W dniu 17 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym o Puchar Starosty Puckiego, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku.

Przed oficjalnym otwarciem turnieju uczciliśmy minutą ciszy tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała vice dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Gabriela Czyż, która życzyła wszystkim zawodnikom zwycięstwa i gry fair play.

 

Do turnieju zgłosiły się następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Wilandta w Darzlubiu,

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku,

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłanino,

Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie,

Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku,

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego we Władysławowie oraz
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

 

Sędzią głównym turnieju był Zbigniew Czajka, który bardzo sprawnie czuwał nad przebiegiem wydarzenia.

Mecze rozgrywane były do trzech wygranych punktów. Każdy mecz budził bardzo dużo emocji nagradzanych wielokrotnie gromkimi brawami.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

 

KATEGORIA KOBIET

1 miejsce – Olga Fikus i Urszula Piktel (ZSO Hel)

2 miejsce – Lucyna Lenkiewicz i Barbara Dominiak (PCKZiU)
3 miejsce – Anna Blaszke i Małgorzata Wendt (SP Puck)

 

KATEGORIA MĘŻCZYZN

1 miejsce – Lambert Lako Soli i Michał Pawlina (SP3 Władysławowo)

2 miejsce – Andrzej Śliwiński i Wiesław Oberzig (ZSP Kłanino)
3 miejsce – Marcin Pawłowski i Norbert Górski (ZSO Hel)

 

KATEGORIA MIESZANA

1 miejsce – Joanna Czaja i Wiesław Oberzig (ZSP Kłanino)

2 miejsce – Lambert Lako Soli i Anna Derc (SP3 Władysławowo)
3 miejsce – Agnieszka Kwidzińska i Maciej Marzejon (SP Darzlubie)

 

W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną zostałaSzkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Władysławowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju z zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje.

Norbert Górski