12 maja 2018 roku na Stadionie żużlowym im. Z. Podleckiego w Gdańsku wystąpiły dwie reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu biorąc udział w eliminacjach do Wielkiego turnieju piłkarskiego, który odbędzie się 26 maja na Stadionie Energa Gdańsk w Gdańsku.

Dla najmłodszych adeptów piłki nożnej udział w VI Turnieju Piłki Nożnej dzieci z rocznika 2007 i młodsi Z Juniora i Orlika na Stadiony Świata z pewnością był wielkim wydarzeniem.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn podzielonych na 4 grupy eliminacyjne wyłonione w losowaniu.

Mimo braku awansu reprezentacja ZSO Hel 1 i ZSO Hel 2 zagrała na medal i nalezą się im wielkie brawa.

Reprezentacja ZSO Hel 1 wystąpiła w składzie: Weronika Witschenbach (C), Michał Milkowski, Jakub Dykalski, Jakub Strzeżek, Wiktor Szpyt, Wojciech Michler, Nikodem Gadziński. Trener Michał Stodolski

Reprezentacja ZSO Hel 2 wystąpiła w składzie: Paul Wieliczko (C), Anastazja Okoń, Franciszek Kohnke, Patryk Kohnke, Andrzej Michniewicz, Bartosz Skrobot. Trener Daniel Dettlaff.

W wolnym czasie między rozgrywkami uczniowie mieli okazję spotkać się ze znanymi żużlowcami i ich wspaniałymi motocyklami.

Dekoracji zawodników dokonał najbardziej rozpoznawalny piłkarz w historii polskiego beach soccera Bogusław Saganowski.

Organizatorem turnieju było Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Szkoła Podstawowa 79 w Gdańsku i Stadion Energa Gdańsk w Gdańsku.

Celem turnieju było uwrażliwienie człowieka na pomoc bliźniemu, zaangażowanie w działalność charytatywną, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: Aleksandry Witschenbach, Agnieszki Skrobot, Marty Kohnke, Małgorzaty Wieliczko i Grzegorza Wieliczko za pomoc w organizacji wyjazdu.

zdjęcia: https://www.facebook.com/events/189550688498360/permalink/212916396161789/