8 maja 2017r. roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięli udział w XVIII Powiatowych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w Mini Piłce Nożnej chłopców w Żelistrzewie.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Żelistrzewie Jolanta Bieszke i Dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku Marek Heyducki.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które zostały w drodze losowania podzielone na 3 grupy eliminacyjne. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie ZSO Hel zagrali na medal. Reprezentanci naszej szkoły pierwsze zwycięskie spotkanie rozegrali z SP Połczyno. W 6 minucie pierwszą bramkę aż z połowy boiska zdobył Igor Starnawski. Na wszystkich zrobiła ona wielkie wrażenie. Kolejny mecz rozegraliśmy Żelistrzewem, w którym dwukrotnie w swoim stylu zabłysnął Kamil Kozłowski. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Ostatnie spotkanie w grupie nie należało do najłatwiejszych. Trudne warunki atmosferyczne i silny przeciwnik zaatakował już od pierwszych minut. Od samego początku nie dopisywało nam szczęście. Po dwóch kontrowersyjnych bramkach przez chwilę zabrakło nam wiary na zwycięstwo. Druga połowa meczu po silnej motywacji trenera do dalszej gry pozwoliła na podjęcie walki. Skuteczne dośrodkowanie Kamila Kozłowskiego z rzutu rożnego pozwoliło fenomenalnie uderzyć piłkę głową w światło bramki przez Igora Starnawskiego. Po tej akcji nabraliśmy wiatru w żagle. Mimo mocnego pressingu na połowie drużyny przeciwnej zabrakło nam czasu na zwycięstwo a przynajmniej zremisować, by zająć pierwsze miejsce w grupie co pozwoliłoby nam na pozostanie w grze.

Reprezentacja ZSO Hel wystąpiła w składzie: Jakub Piktel (br.), Igor Bijak, Dawid Urbański, Filip Radliński, Mikołaj Kurpet, Jakub Gromowy, Aleksander Januszewski, Hubert Kwietniewski,
Igor Starnawski, Kamil Kozłowski

Zapraszam do obejrzenia relacji wideo: KLIKNIJ