Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu na wojewódzkim turnieju piłkarskim "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
w kat. U 12 w Gdańsku.

10 kwietnia 2017r. na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul Traugutta 29 w Gdańsku reprezentacja ZSO Hel wzięła udział w XVII Finałach Wojewódzkich Piłki Nożnej w kat. U 12
"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
. Pierwsze spotkanie rozegrali z drużyną ULKS Bytów, która okazała się znacznie silniejsza. Mimo zaangażowania przegraliśmy pierwsze spotkanie wynikiem 4:0.

Po krótkiej przerwie zagraliśmy z SP Straszyn. Początek pierwszej połowy meczu był bardzo spokojny. Dopiero w 6 minucie Igor Starnawski popisał się strzałem z dystansu. Przy tak pięknej grze nasza drużyna powinna prowadzić dużo wyżej lecz do szatni zeszli jednobramkową przewagą. Druga połowa spotkania dostarczyła więcej emocji i przepięknych bramek. Mecz z minuty na minutę zaczął układać się po myśli trenera ZSO Hel Marka Furgoła. Wspaniałą akcją zabłysnęła Wiktoria Tanajno jako jedna z najmłodszych zawodniczek zdobywając kolejną bramkę dla naszej drużyny. Radość nie trwała zbyt długo. Po dokonanych zmianach trenera drużyny przeciwnej SP Straszyn odrobił straty wyrównując wynik spotkania na 2:2. Mimo zaskoczenia drużyny przeciwnej reprezentacja ZSO Hel nadal kontynuowała założenia taktyczne trenera. W 9 i ostatniej minucie meczu po raz kolejny wspaniałą akcją popisał się Igor Starnawski po asyście Kamila Kozłowskiego i Filipa Wieczorka. To spotkanie było z pewnością świetną okazją do zwycięstwa. W konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 4:4. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z SP 5 Malbork. Jedyną skuteczną akcją, która całkowicie zaskoczyła bramkarza drużyny przeciwnej było uderzenie głową przez Huberta Kwietniewskiego po wspaniałym dośrodkowaniu Mikołaja Kurpet. To była jedyna bramka dla naszej reprezentacji. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść drużyny SP Malbork.

Mimo braku awansu do dalszej gry reprezentacja ZSO Hel na czele z bramkarzem Danielem Furgołem zagrała na medal. Należą się im wielkie brawa za przepiękne akcje dodające emocji każdemu spotkaniu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: Sylwii Furgoł, Marcina Kwietniewskiego i Magdaleny Kurpet za wspaniały i nieustający doping.


Norbert Górski