Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

„Szkolny Basket” dotarł do Helu

W akcji promującej koszykówkę organizowanej przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze wzięło udział ponad 100 uczniów. Nie zabrakło zawodników Trefla Sopot, którzy dzielili się z uczestnikami wiedzą na temat koszykówki.


Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Helu Dr Klemens Adam Kohnke wraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu p. Ireną Sojecką.

Program „Szkolny Basket” ma na celu propagowanie koszykówki i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród uczniów pomorskich szkół. Gminy, które przyjmą koszykarzy, zostaną wyróżnione przez STP mianem „Sportowej Gminy”, czyli takiej, która wyjątkowo dba o swoją młodzież i wychowuje dzieci w sile i zdrowiu.

W treningu udział wzięli wybrani koszykarze: Grzegorz Kulka (skrzydłowy) i Patryk Łysiak (obrońca) oraz trenerzy Trefla Sopot wraz z Kacprem „Kacpą” Lachowiczem, popularnym trenerem, konferansjerem i propagatorem koszykówki, znanym z pracy przy campach organizowanych przez Marcina Gortata.

Po zakończeniu treningu dla uczniów, w ramach kampanii odbyło się koszykarskie szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, prowadzone przez „Kacpę”. Ich tematem było nauczanie podstaw koszykówki i praktyczne przykłady prowadzenia treningu.

Bardzo aktywnym uczestnikiem spotkania, był Treflik, czyli popularna maskotka koszykarzy Trefla i główny bohater „Rodziny Treflików”, nowego serialu dla dzieci zrealizowanego przez Studio Trefl.

W programie udział wzięły szkoły: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Jastarni, Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, Szkoła Podstawowa im. Leona Bizewskiego z Gnieżdżewa i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu.


Serdeczne podziękowania składam p. Alinie Wiekierze za pomoc w przygotowaniu dekoracji i p. Norbertowi Rijsdam za profesjonalne zdjęcia oraz wszystkim uczniom za udział w programie i wspaniałą zabawę.

 

GALERIA

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia!

KLIKNIJ

 

NR PHOTOGRAPHY FACEBOOK