9 listopada 2017 r. punktualnie o godzinie 9.00 w Jastarni odbył się turniej siatkarski
w ramach Ligi Ziemi Puckiej.

Siedem dziewcząt reprezentowało naszą szkołę: Pola Nowak, Wiktoria Garbiec, Zuzanna Stachurska, Kinga Loose, Julia Piktel, Zuzanna Laskowska, Amelia Gaweł. Pierwszym rywalem naszej reprezentacji ZSO Hel była bardzo dobrze przygotowana drużyna z Pucka. Podczas tego spotkania niestety ulegliśmy przegrywając 2:0. Kolejny mecz dziewczyny rozegrały z Jastarnią, gdzie w decydującym secie musiały uznać wyższość rywala. Spotkanie z Władysławowem pokazało, że jesteśmy w stanie wygrywać. Nie pozwoliliśmy rywalkom zdobyć więcej niż 10 punktów w secie. Wspólnie z dziewczynami był nauczyciel wychowania fizycznego z ZSO Hel Piotr Mezgier, który swoimi słowami podsumował występ dziewcząt. „Gdyby nie pierwszy mecz z drużyną z Pucka dziewczyny we wszystkich meczach zagrałyby na 110 % swoich możliwości, ale uznam, że był to pierwszy mecz z najmocniejszą drużyną w turnieju, gdzie nawet nie zdążyły się przyzwyczaić do warunków w jakich musiały grać. W następnych spotkaniach dziewczyny bardzo mnie zaskoczyły, grały ponad moje oczekiwania i w każdym meczu miały szanse na zwycięstwo”.

10 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięli udział
w XLVI Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w badmintonie dziewcząt w Gniewie.

Naszą szkołę reprezentowały: Milena Piktel, Nadia Złotoś i Weronika Kozłowska, które mimo bardzo dużego zaangażowania w klasyfikacji końcowej uplasowały się na piątym miejscu.

25 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym dziewcząt i chłopców.

Oficjalnego otwarcia dokonała wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Beata Janicka, po którym zespół taneczny CHEER – UP z Jastarni w składzie: Oliwia Barlasz, Klaudia Kohnke, Ola Zaremba, Patrycja Kohnke, Oliwia Żurawska, Paulina Bolda, Oliwia Bolda pod opieką Katarzyny Tomaszewskiej zaprezentował swój układ taneczny.

Tradycyjnie naszą szkołę reprezentowały: Milena Piktel, Nadia Złotoś i Weronika Kozłowska, które zagrały po raz kolejny na medal nie przegrywając żadnych ze swoich spotkań.

Już w listopadzie dziewczyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Helu zagrają w finale wojewódzkim na który oczekują z wielką niecierpliwością.

Bardzo dziękujemy rodzicom i kibicom za nieustający doping.

Serdecznie podziękowanie składam także Bar Hello Ireneusz Szczegielniak za gorący posiłek dla wszystkich uczestników turnieju.

23 października 2017 roku reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięła udział w XVIII Wojewódzkiej Licealiadzie w Badmintonie dziewcząt w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szemudzie.

Nie brakowało emocji i ciekawych pojedynków. Mimo dużego zaangażowania reprezentacja ZSO Hel w składzie: Oktawia Goryńska i Dorota Augustyniak uplasowała się na piątym miejscu.

19 października 2017 roku na boisku piłkarskim w Jastarni rozegrany został finał powiatu puckiego XVIII edycji Turnieju Piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-10.

Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Wyniki poszczególnych spotkań :

UKS Dębogórze-Akademia Piłkarska Sokół Kosakowo 1:2 (1:1)

ZSO Hel-PKS Jastarnia 4:1 (2:1)

UKS Dębogórze-ZSO Hel 1:2 (1:1)

PKS Jastarnia-AP Sokół Kosakowo 0:4 (0:2)

UKS Dębogórze-PKS Jastarnia 4:3 (2:3)

AP Sokół Kosakowo-ZSO Hel 4:3 (1:3)

Końcowa klasyfikacja :

1 miejsce - Akademia Piłkarska Sokół Kosakowo (9 pkt)
2 miejsce - ZSO Hel  (6 pkt)
3 miejsce - UKS Dębogórze (3 pkt)
4 miejsce - PKS Jastarnia  (0 pkt)

Podsumowując bardzo dzielnie spisała się reprezentacja ZSO Hel pewnie wygrywając 2 mecze i ulegając po emocjonującym pojedynku AP Kosakowo. Zabrakło szczęścia (do przerwy ZSO Hel prowadził 3:1) i potrzebnych w końcówce ostatniego meczu zawodników rezerwowych.

Zespół grał cały turniej sześcioma zawodnikami bez zmian, ponieważ dwóch zawodników nie mogło uczestniczyć.

Skład reprezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu:

1. Dominik Glewicz (3 br.)
2. Franciszek Kohnke (ns.)
3. Michał Loose (2 br.)
4. Michał Milkowski (1br.)
5. Szymon Rzepko
6. Jakub Struk (4br.)
7. Jakub Strzeżek (ns.)
8. Wiktor Szpyt (1br.)

Trenerzy i opiekunowie: Norbert Górski i Wiesław Wójcik.

Serdecznie podziękowanie dla rodziców za wspaniały doping.