22 marca w Jastarni punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się I edycja Grand Prix w Jastarni.

Do rywalizacji zgłosiło się cztery drużyny wśród których była reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących reprezentowali:

Olga Fikus, Sebastian Pszeniczny, Marcin Pawłowski i Norbert Górski

Klasyfikacja końcowa wyglądała następujaco:

I miejsce - MOKSIR Jastarnia
II miejsce - ZSO Hel
III miejsce - OSP Jastarnia
IV miejsce - SP Jastarnia

18 marca 2019 r. w Pucku odbyły się XX Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowe dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Stachurska Kinga Loose Pola Nowak Wiktoria Garbiec Ola Panek Natalia Herman Zuzanna Laskowska. Drużyny grały w dwóch grupach, w każdej było po cztery zespoły. Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu rywalizację grupową zakończyło na pierwszym miejscu.

W decydującym pojedynku nasze dziewczyny przegrały w Tie- breaku ze szkołą z Gnieżdżewa.

Ostatecznie zajęły III miejsce. Dziękujemy za walkę,

poświęcenie i zaangażowanie.

siatka dziewczat 2019 Dyplom siatka dziewczat 2019

Liga Ziemi Puckiej w Piłce Siatkowej dziewcząt

w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu

11 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w ramach Ligi Ziemi Puckiej.

Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów, które rozegrały swoje spotkanie systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Każde spotkanie budziło bardzo dużo emocji a z meczu na mecz nasza reprezentacja grała coraz lepiej. Mimo dobrej gry w ostatnim spotkaniu dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek ze szkoły podstawowej z Pucka z powodu błędów w obronie.

Podsumowując… świetny turniej, stojący na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacyjnym oraz poziomu gry.

Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Loose, Zuzanna Stachurska, Aleksandra Panek, Natalia Hermann, Wiktoria Garbiec, Pola Nowak które ostatecznie zdobyły 12 pkt w tabeli.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – SP Puck 1

II miejsceZSO Hel

III miejsce – SP Jastarnia 1

IV miejsce – SP Puck 2

V miejsce – SP Gnieżdżewo

VI miejsce – SP Jastarnia 2

Sędziowie turnieju: Kacper Łozowski, Dawid Jarmużewski, Oliwier Kwidziński, Konrad Mazurek i Bartosz Klein.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Przy inicjatywie Eligiusza Wirwińskiego i Norberta Górskiego w naszej szkole zorganizowana została I edycja Towarzyskiego Turnieju Przyjaźni w Piłce Siatkowej w ramach Tygodnia Profilaktyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu.

Wydarzenie było częścią działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.

W turnieju udział wzięli przedstawiciele Urzędów Miast Jastarni i Helu, Straży Miejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, Nauczycieli z Jastarni i Helu przy wsparciu rodziców.

Od kilku tygodni Towarzyski Turniej Przyjaźni budził bardzo dużo emocji. Od samego początku widoczne było bardzo dobre przygotowanie zawodników do turnieju. Wszystkie drużyny chciały zagrać na medal, na miarę oczekiwań kibiców. Każda była pewna zwycięstwa.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu Irena Sojecka, która bardzo serdecznie powitała wszystkich zawodników. Po otwarciu przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i formację CHEER UP z Jastarni, która pod dyktando Katarzyny Tomaszewskiej zaprezentowała swoje umiejętności taneczne.

Każda z drużyn otrzymała puchar, medal i dyplom oraz statuetki wyróżnienia MVP dla zawodnika z każdej drużyny.

Klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

I miejsce – ZSO Hel i SP Jastarnia wraz z rodzicami

II miejsce – Straż Miejska z Helu i Jastarni

III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna z Helu i Jastarni wraz z przedstawicielami Urzędów Miast

Zawodnik MVP drużyny – Marek Stachowicz (reprezentant OSP Hel i Jastarni)

Zawodnik MVP drużyny – Kamil Herrmann (reprezentant nauczycieli SP Jastarnia)

Zawodnik MVP drużyny – Borys Ziółkowski (reprezentant OSP z Helu)

Dodatkowo wprowadzono Puchar Przechodni, który przejdzie na własność drużyny po trzech zwycięstwach.

Sędzia główny – Kamil Kleina

Sekretarz – Kacper Łozowski

Zabezpieczenie medyczne – OSP Hel

Zdjęcia – Robert Wieczorek „Wisior”

Prowadzący wydarzenie – Norbert Górski

Serdecznie podziękowania składam: Żanecie i Dariuszowi Lobejko za przygotowanie gorącego posiłku dla zawodników turnieju, Aleksandrze Hermann za przygotowanie ciast
a Tomkowi Hermann za profesjonalną obsługę gastronomiczną.

Już za rok zapraszamy na II edycję Towarzyskiego Turnieju Przyjaźni w Piłce Siatkowej
w ramach Tygodnia Profilaktyki w szkole podstawowej w Jastarni.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Plus.