Zakończyliśmy Finał Ligi Powiatu Puckiego w kat. chłopców którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jastarni. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wystąpiła w składzie:
Arkadiusz Hajduk, Michał Milkowski, Michał Loose, Kamil Sztubiński, Jakub Struk, Wiktor Szpyt, Jakub Strzeżek oraz Mikołaj Kurpet. Nagrodę za włożony wkład pracy otrzymał także Norbert Górski.

W dniu 8 czerwca 2018 roku już po raz XVII odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Jastarni 2018, który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego
w Jastarni oraz Powiatowy Ośrodek sportu Młodzieżowego w Pucku.

Jej celem było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami
i uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia.

Występy zespołów oceniało jury w składzie:

1. Iwona Domachowska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Promocji

2. Romuald Głuszko - Główny Specjalista Wydziału Edukacji

3. Katarzyna Bartoszewicz – Stromska - Współtwórca i trenerka Studia Sztuki „Da Capo Al Fine”

Jury oceniało dokładność wykonania, stroje, dopasowanie muzyki do układów i wyraz artystyczny. Nagrody ufundował POSM w Pucku oraz została przydzielona nagroda specjalna dla najlepszej tancerki ufundowana przez panią Dyrektor SP w Jastarni Panią Ewę Kwiecińską.

Klasyfikacja końcowa:

2. CHEER UP SP Jastarnia

3. DREAM TEAM SP nr 4 Reda

TRIO I MINIFORMACJE

1. Julia Lewandowska, Agnieszka Juszczyk, Zuzanna Osińska, Julia Meina - SP Puck

2. FRENDS - Natalia Pałkowska, Maja Dargacz, Julia Zybała - ZSO Hel

3. EVER DANCE - Magdalena Guzińska, Lena Zarzycka, Sara Dombrowska - SP Dębogórze

NAGRODA SPECJALNA

Paulina Bolda – SP Jastarnia oraz Dorota Korthals SP Swarzewo

Od 6 czerwca 2018 roku w każdą środę do zakończenia roku szkolnego na pierwszej godzinie lekcyjnej realizowane będą cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu SHUTTLE TIME w województwie pomorskim.

Zajęcia będą realizowane do listopada 2018 roku z wyłączeniem wakacji szkolnych.

Zapraszamy do udziału w zajęciach.

Plakat wer. 2

17 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Helu wzięli udział
w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Koszykowej klas 4-5 szkoły podstawowej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn podzielonych na 3 grupy eliminacyjne. Zawodnicy grali
w formule gry 3 x 3.

Reprezentację ZSO Hel 1 wystąpiła w składzie: Arkadiusz hajduk, Kamil Sztubiński, Michał Loose zajmując 3 miejsce.

Reprezentację ZSO Hel 2 wystąpiła w składzie: Wiktor Szpyt, Jakub Struk, Milkowski Michał, Jakub Strzeżek zajmując 9 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12 maja 2018 roku na Stadionie żużlowym im. Z. Podleckiego w Gdańsku wystąpiły dwie reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu biorąc udział w eliminacjach do Wielkiego turnieju piłkarskiego, który odbędzie się 26 maja na Stadionie Energa Gdańsk w Gdańsku.

Dla najmłodszych adeptów piłki nożnej udział w VI Turnieju Piłki Nożnej dzieci z rocznika 2007 i młodsi Z Juniora i Orlika na Stadiony Świata z pewnością był wielkim wydarzeniem.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn podzielonych na 4 grupy eliminacyjne wyłonione w losowaniu.

Mimo braku awansu reprezentacja ZSO Hel 1 i ZSO Hel 2 zagrała na medal i nalezą się im wielkie brawa.

Reprezentacja ZSO Hel 1 wystąpiła w składzie: Weronika Witschenbach (C), Michał Milkowski, Jakub Dykalski, Jakub Strzeżek, Wiktor Szpyt, Wojciech Michler, Nikodem Gadziński. Trener Michał Stodolski

Reprezentacja ZSO Hel 2 wystąpiła w składzie: Paul Wieliczko (C), Anastazja Okoń, Franciszek Kohnke, Patryk Kohnke, Andrzej Michniewicz, Bartosz Skrobot. Trener Daniel Dettlaff.

W wolnym czasie między rozgrywkami uczniowie mieli okazję spotkać się ze znanymi żużlowcami i ich wspaniałymi motocyklami.

Dekoracji zawodników dokonał najbardziej rozpoznawalny piłkarz w historii polskiego beach soccera Bogusław Saganowski.

Organizatorem turnieju było Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Szkoła Podstawowa 79 w Gdańsku i Stadion Energa Gdańsk w Gdańsku.

Celem turnieju było uwrażliwienie człowieka na pomoc bliźniemu, zaangażowanie w działalność charytatywną, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: Aleksandry Witschenbach, Agnieszki Skrobot, Marty Kohnke, Małgorzaty Wieliczko i Grzegorza Wieliczko za pomoc w organizacji wyjazdu.

zdjęcia: https://www.facebook.com/events/189550688498360/permalink/212916396161789/