Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie

Dnia 28.09.2018 roku została przeprowadzona AKCJA PROFILAKTYCZNA z udziałem grupy przedszkolnej „0” i uczniów klas I-III SP w ZSO w Helu. Akcja pod hasłem „STOP PIJANYM KIEROWCOM” przebiegła bardzo sprawnie i utrwaliła wśród małych obywateli poczucie obowiązku i odpowiedzialności kierowcy pojazdu nie tylko za siebie samego, ale i pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Dzieci ochoczo współpracowały z funkcjonariuszami Policji z komisariatu z Juraty oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej z Pucka. Chętnie podchodziły do kontrolowanych pojazdów i wręczały ulotki przestrzegające przed ryzykownymi zachowaniami kierowców. Nasi mali uczniowie byli doskonale przygotowani do akcji: śpiewali piosenki i recytowali wierszyki: jeden z naganą a drugi z pochwałą.
Policjanci oprócz kontroli pojazdów przeprowadzili pogadankę z naszymi uczniami, okazało się, że dzieci mają ogromną wiedzę na temat tego co może, a czego nie może kierujący samochodem. Kto wie? Może w przyszłości część tych małych uczestników akcji zasili grono policjantów.
Dziękuję za współpracę nauczycielom, pełnomocnikowi burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi w Helu – panu Januszowi Stanek oraz wszystkim zaangażowanym w akcję Policjantom.
Mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Pedagog szkolny:
Anita Rzeczkowska