14 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Układów Taneczno – Gimnastycznych, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu.

Oficjalnego otwarcia dokonała p. Dyrektor ZSO Hel Irena Sojecka wraz z władzami miasta Helu.

Przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem w którym udział wzięło łącznie 87 uczennic z trzech szkół:

1. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Jastarni.
  2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Pucku.
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych:

- klasy 3 - 6 szkoły podstawowej,

- 7 klasa szkoły podstawowej, 2 i 3 klasa gimnazjum,

W pierwszej kategorii wystąpiło 20 zespołów, natomiast w kategorii dziewcząt starszych 7 zespołów. Wszystkie uczestniczki wykazały się wysokim poziomem swoich umiejętności, zdolności oraz pomysłowością i inwencją twórczą.

W składzie komisji JURY zasiedli:

Anna Ożga – Kohnke – Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSO Hel

Żanna Sępińska – Kierownik Zespołu ds. Promocji Turystyki i Kultury

Anna Wejher - Struk – Rada Rodziców przy ZSO Hel

Daniel Choiński – trener Tanecznego Studia Tańca Dance Flow w Helu

Klasyfikacja końcowa w kat. klas 3-6 szkoły podstawowej:

I miejsce RANDOM Hel w składzie: Zuzanna Tomaszewska, Patrycja Paruch, Paulina Brączkowska

II miejsce – TRIO z Pucka w składzie: Zuzanna Osińska, Karolina Wendt, Anna Stefańska

III miejsce – SUPERMOCNE z ZSO Hel w składzie: Marta Kohnke, Karolina Pawlak, Agata Wirwińska, Kornelia Gaweł, Natalia Gierczak, Wiktoria Gawryś

Klasyfikacja końcowa w kat. 7 klasy SP oraz 2 i 3 gimnazjum:

I miejsce – FULL OUT z Helu w składzie: Julia Piktel, Julia Rąpała

II miejsce – DUET MIESZANY z Jastarni i z Pucka w składzie: Klara Konkel, Julia Kleihsa

III miejsce – DUET z Pucka w składzie: Julia Lewandowska, Agnieszka Jaszczyk

W zależności od zajętego miejsca, dziewczęta otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Głównym sponsorem nagród był organizator imprezy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu,
Szkoła Podstawowa z Jastarni, Gmina Miejska Hel, Rada Rodziców przy ZSO w Helu, Restauracja KUTTER, Puckie Centrum sztuk Walki „VIRTUS” oraz gabinet kosmetyczny LOMI SPA w Juracie.

Zabezpieczenie muzyczne - Filip Empel

Zdjęcia – Kacper Kozłowski

Wszystkim przybyłym rodzicom, gościom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy
za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!