Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie

"Przyszłość świata zależy od nas!"–podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej  - konferencja  dotycząca projektu współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP

globalus

14 i 15 grudnia w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku odbyło się spotkanie

koordynatorów  regionalnych, trenerów oraz liderów projektu edukacji globalnej. Podczas przeglądu działań ogólnopolskich projektu  obserwowano dobre praktyki w zakresie edukacji globalnej i na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z finalistów konkursu na najlepszy scenariusz zajęć zgrywalizowanych i projekt edukacyjny wyłoniono laureatów.

 PREZENTACJA DO POBRANIA

globalne pomorze

Z radością informujemy, że tegoroczna edycja TEG przyniosła naszej szkole prawdziwe sukcesy. Gala wręczania statuetek, dyplomów i nagród wybrzmiewała echem działań ZSO w  Helu i  osiągnięciami województwa  pomorskiego. Otrzymaliśmy nagrodę za innowacyjny projekt międzyszkolny „Na Fali Globali” koordynowany przez p. Beatę Gregorczyk. W finale konkursu na scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych znalazła się Misja Agentów Owoców i Warzyw – gra edukacyjna opracowana przez p. Aleksandrę Ciskowską – Seletyn. Wśród liderów województwa pomorskiego wyróżniono p. Małgorzatę Strachanowską. Słowem trzy razy Hel, czego nie omieszkałyśmy na każdym kroku podkreślać. Podczas  prezentacji działań omawiałyśmy inicjatywy zrealizowane w naszej szkole i doprawdy, było się czym chwalić. Tegoroczny sukces TEG w ZSO w Helu niewątpliwie jest zasługą wielu aktywnych  nauczycieli, którzy pracują z pasją, energetyzując swoich uczniów. Zagadnienia  podejmowane w edukacji globalnej rozwijają świadomość każdego uczestnika, tak nauczyciela jak ucznia i rodzica, a razem mamy szansę wpływać na  świat i budować jego lepszą przyszłość.

Dziękujemy wszystkim „Globalnym” i mamy nadzieję , że tym temacie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

 

Zespoły Edukacji Globalnej

Gimnazjum i liceum: Irena Sojecka,  Beata Janicka, Jolanta Klińska, Norbert Górski, Justyna Chruścikowska, Damiana Haase –Rydelek, Anita Rzeczkowska, Anna Klebba, Piotr Kita, Hanna Drewing, Monika Osior-Kostuch, Małgorzata Strachanowska

Szkoła Podstawowa: Sylwia Grzegorczyk, Monika Stępniewska –Szmit, Piotr Mezgier, Aleksandra Ciskowska-Seletyn, Katarzyna Tomaszewska, Małgorzata Wieliczko, Marcin Lipiński, Wojciech Calik, Beata Gregorczyk