Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie

W tegorocznym plebiscycie zwycięska Topola Helena zdobyła 867 głosów. 

Pani Teresa Drop, nauczycileka przyrody w ZSO w  Helu, była inicjatorem działań, do których zmotywowała całą społeczność szkolną i mieszkańców do oddawania głosów na Topolę Helenę. Statuetka Drzewo Roku 2017 trafiła do przedstawicieli Urzędu Miasta Hel oraz Zespołu Szkół Ogolnokszatłcacych w Helu, którzy zgłosili drzewo do konkursu. Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie 10 października 2017 w Bibilotece Narodowej podczas inauguracji 15 edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Inaugurującę poprzedziła konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Leszek Drogosz – Dyrektor Infrastruktury m.st. Warszawy, Anna Malinowska – rzecznik prasowy Lasów Państwowych – partner strategiczny programu Święto Drzewa, Katarzyna Chmielewska – Sustainable Beauty- Davines Polska – partner programu Święto Drzewa, Bartłomiej Topa – aktor, ambasador Święta Drzewa, Frank Finder – Radca ds. Prasy i Kultury w Ambasadzie Amerykańskiej, Edgar Ghazaryan- Ambasador Armenii w Polsce, Żanna Sępińska – kierownik Zespołu ds. Promocji Miasta Helu – zwycięzca konkursu Drzewo Roku 2017, Jan Stodolak – Wicestarosta Strzyżowski – zwycięzca Europejskiego Drzewa Roku 2017, Ewa Kondratowicz – opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego i nauczyciel przyrody z Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Wąsoszu– laureat konkursu „Czarodziejskie Drzewo” i „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” oraz Leon Tarasewicz – artysta malarz. 


Kolejnym punktem programu była ceremonia rozdania nagród za najciekawsze inicjatywy w ramach konkursów Klubu Gaja – Czarodziejskie Drzewo, Drzewo Roku oraz „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”,  a także uroczyste wręczenie Certyfikatów Partnerom Święta Drzewa w Bibliotece Narodowej. Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci oraz goście przybyli z całego kraju, z małych miejscowości i dużych miast. Galę prowadziła aktorka Dagmara Bąk, ambasadorka Święta Drzewa.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów „Drzewo-Przyjaciel” Zosi Lasockiej, studentki Akademii Sztuk P Pięknych w Warszawie. Jest to  praca dyplomowa przygotowana pod kierownictwem prof. Lecha Majewskiego i Justyny Czerniakowskiej na Wydziale Grafiki ASP, która  nawiązuje do tegorocznego hasła Święta Drzewa.

 

GALERIA