Spektrum (autyzmu) jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy. Kiedy się w to uwierzy, łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.

Lisa Genova – „Kochając syna

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu" celebrujemy od 2011 roku.

Nawiązując do tych wydarzeń w naszej szkole przeprowadzamy zajęcia informacyjne, angażujemy się w akcję organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu "Zrozumieć świat" w Pucku  takie jak :

- udział w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli,

- zbieranie niebieskich nakrętek,

- konkurs plastyczny.

Miłym podsumowaniem tegorocznych Dni Autyzmu były podziękowania i dyplomy dla uczniów klasy IIIa, którzy pod kierunkiem pani Damiany Haase-Rydelek wzięli udział w konkursie plastycznym

„Chodź, pomaluj mój świat…”

organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu "Zrozumieć Świat".