2

28 czerwca 2018 roku zostały wręczone dyplomy gratulacyjne dla osób, które zdobyły w 2017 roku wysokie osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Gratulujemy!

ZSO w Helu prowadzi nabór dzieci na świetlicę szkolną w roku szkolnym 2018/2019 - wnioski można pobrać i składać w sekretariacie szkoły oraz w zakładce "Rekrutacja"  (wraz z wnioskami prosimy o dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu obojga rodziców).

skan

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 22.06.2018 O GODZINIE 9:00 NA HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ.

6 CZERWCA 2018 ROKU klasa Va oraz Vi przekroczyła bramy Osady Średniowiecznej w Sławutowie. Poznaliśmy historię naszej ziemi i zobaczyliśmy jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu. Braliśmy udział w warsztacie piekarskim, gdzie dowiedzieliśmy się o tym, co jedli nasi przodkowie. Potem sami wypiekaliśmy podpłomyki, które zajadaliśmy z dżemem – były pyszne!!!

Natomiast podczas warsztatów bursztynniczych oprócz wiedzy otrzymaliśmy bryłki bursztynu, które własnoręcznie szlifowaliśmy, a następnie nawiercaliśmy robiąc ostatecznie piękny naszyjnik. Oczywiście każdy z nas zabrał go do domu!

Najbardziej ucieszyły nas gry i zabawy średniowieczne, które pokazały nam, że potrafimy bawić się i śmiać bez używania telefonu komórkowego czy komputera. Pod maską emocjonującej rywalizacji w formie gier i zabaw odsłanialiśmy umiejętności i cechy, które decydowały o sprycie, sile i rozwadze ludzi z dawnych lat.

Wycieczka była pełna atrakcji i humoru, co sprawiło, że na długo pozostanie w naszej pamięci… A my – uczniowie klas V już czekamy na kolejne wyprawy z naszymi wychowawcami!!!

p. Aleksandra Muttke-Lamparska, p. Magdalena Urbanowicz,
p. Ewa Waszak, p. Małgorzata Wieliczko