na plakat osior page 001

Przegląd Piosenki Patriotycznej klas I – III

Przegląd Piosenki Patriotycznej klas I – III stał się coroczną tradycją obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W piątek 10 listopada najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej poznali burzliwe losy naszego kraju, dowiedzieli się czym jest niepodległość i dlaczego dzień 11 listopada jest tak ważny dla wszystkich Polaków. Każda z klas zaprezentowała przygotowany przez siebie utwór. Występy były wspaniałe. Uroczystość zwieńczyło wręczenie pamiątkowych dyplomów.

E. Kozłowska

2 konkursy edukacja globalna page 002

2 konkursy edukacja globalna page 001

9 listopada 2017 r. punktualnie o godzinie 9.00 w Jastarni odbył się turniej siatkarski
w ramach Ligi Ziemi Puckiej.

Siedem dziewcząt reprezentowało naszą szkołę: Pola Nowak, Wiktoria Garbiec, Zuzanna Stachurska, Kinga Loose, Julia Piktel, Zuzanna Laskowska, Amelia Gaweł. Pierwszym rywalem naszej reprezentacji ZSO Hel była bardzo dobrze przygotowana drużyna z Pucka. Podczas tego spotkania niestety ulegliśmy przegrywając 2:0. Kolejny mecz dziewczyny rozegrały z Jastarnią, gdzie w decydującym secie musiały uznać wyższość rywala. Spotkanie z Władysławowem pokazało, że jesteśmy w stanie wygrywać. Nie pozwoliliśmy rywalkom zdobyć więcej niż 10 punktów w secie. Wspólnie z dziewczynami był nauczyciel wychowania fizycznego z ZSO Hel Piotr Mezgier, który swoimi słowami podsumował występ dziewcząt. „Gdyby nie pierwszy mecz z drużyną z Pucka dziewczyny we wszystkich meczach zagrałyby na 110 % swoich możliwości, ale uznam, że był to pierwszy mecz z najmocniejszą drużyną w turnieju, gdzie nawet nie zdążyły się przyzwyczaić do warunków w jakich musiały grać. W następnych spotkaniach dziewczyny bardzo mnie zaskoczyły, grały ponad moje oczekiwania i w każdym meczu miały szanse na zwycięstwo”.