Misja

"Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć" - Kartezjusz.

Najważniejsze dla nas jest odkrywanie możliwości każdego ucznia i właściwe przygotowanie go do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

• Odkrywa i rozwija możliwości każdego dziecka i uczniów oraz inspiruje ich do działań twórczych i własnego rozwoju.
  • Przygotowuje do życia i prawidłowego funkcjonowania młodego człowieka w świecie i społeczeństwie.
  • Kreuje postawy patriotyczne, wychowuje w duchu demokracji.
  • Promuje model zdrowego stylu życia.
  • Zapewnia bezpieczeństwo i przyjazne warunki do nauki, poprzez wprowadzanie zrozumiałych zasad, norm i reguł współżycia społecznego w szkole oraz ich konsekwentne przestrzeganie i egzekwowanie.
  • Współpracuje z rodzicami w procesie rozwoju dziecka i ucznia.

Wizja

Osiągamy ją poprzez:

• Kształtowanie i rozwijanie naturalnych predyspozycji, talentów i zdolności dzieci i uczniów w ramach organizowanych zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych.
  • Rozbudzanie patriotyzmu, kultywowanie tradycji i czynny udział w wydarzeniach regionu i kraju.
  • Realizowanie Szkolnego Programu Profilaktyki, ogólnopolskich akcji profilaktycznych oraz wychowywanie do życia w trzeźwości, poszanowania zdrowia i sprawności fizycznej.
  • Zachęcanie do wykorzystywania zdobytej wiedzy i umiejętności do dalszego rozwijania własnych postaw społecznych np. udział w akcjach charytatywnych.
  • Stwarzanie przyjaznej, rodzinnej atmosfery w szkole.
  • Angażowanie rodziców do wspólnego i efektywnego uczestnictwa w procesie budowania systemu wartości u swoich dzieci.
  • Zatrudnianie kompetentnej kadry nauczycieli, podnoszących swoje kwalifikacje i pełniących funkcję wspierającą w wychowaniu, poprzez dawanie przykładu własną postawą - swoim zachowaniem.

Model absolwenta

Nasz absolwent:

• Szanuje rodziców, nauczycieli i innych członków społeczeństwa.
  • Jest tolerancyjny, życzliwy, szanuje godność innych.
  • Kieruje się empatią i zasadami fair play.
  • Wierzy w siebie i swoje możliwości, jest wytrwały i samodzielny.
  • Odpowiada za swoje czyny.
  • Rozwija własne zainteresowania i umiejętności.
  • Potrafi komunikować się z innymi ludźmi i współdziałać w grupie.
  • Dba o własne zdrowie, jest świadomy zagrożeń, sprawny i aktywny fizycznie.
  • Czuje się odpowiedzialny za swoją przyszłość.
  • Potrafi właściwie zaplanować własną, dalszą drogę edukacji.