Main Menu

• 2017/2018
    2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej"

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

(szczegóły w zarządzeniu nr 2/0050/2018 Burmistrza Helu z dn. 29 stycznia 2018r.- na stronie REKRUTACJI)

Kangur Matematyczny 2018

Uprzejmie informujemy, że 15 marca 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

ARTYKUŁ

VII Przegląd Kolęd Bożonarodzeniowych

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Tydzień Edukacji Globalnej

GRA EDUKACYJNA

"Przyszłość Owoców i Warzyw zależy od nas! Misja Agentów Ochrony Owoców i Warzyw".

Zapraszamy do przeczytania ARTYKUŁU i obejrzenia relacji.

Tydzień Edukacji Globalnej już za nami.

Zapraszamy do lektury!

ARTYKUŁ

Czytamy książki w ZSO

W przepięknej scenerii helskiego Muzeum Rybołówstwa przeczytaliśmy powieść Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów”

Topola Helena drzewem roku 2017!

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

GALERII

Projekt na lekcji języka polskiego

Perypetie Ani z Zielonego Wzgórza,

czyli spotkanie z lekturą klasy 5i.

Zapraszamy do obejrzenia

GALERII

Czytamy książki w ZSO

Powieść "Klara. Słowo na Szy..." przeczytana!

Zapraszamy do GALERII

Najnowsze wiadomości

Rada Pedagogiczna

Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna Szkoleniowa odbędzie się 23.05.2018 r. o godzinie 14:30. Czas trwania około 1 godziny.

VI Turniej Piłkarski Dzieci z rocznika 2007 i młodsi w Gdańsku

12 maja 2018 roku na Stadionie żużlowym im. Z. Podleckiego w Gdańsku wystąpiły dwie reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu biorąc udział w eliminacjach do Wielkiego turnieju piłkarskiego, który odbędzie się 26 maja na Stadionie Energa Gdańsk w Gdańsku.

Dla najmłodszych adeptów piłki nożnej udział w VI Turnieju Piłki Nożnej dzieci z rocznika 2007 i młodsi Z Juniora i Orlika na Stadiony Świata z pewnością był wielkim wydarzeniem.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn podzielonych na 4 grupy eliminacyjne wyłonione w losowaniu.

Mimo braku awansu reprezentacja ZSO Hel 1 i ZSO Hel 2 zagrała na medal i nalezą się im wielkie brawa.

Reprezentacja ZSO Hel 1 wystąpiła w składzie: Weronika Witschenbach (C), Michał Milkowski, Jakub Dykalski, Jakub Strzeżek, Wiktor Szpyt, Wojciech Michler, Nikodem Gadziński. Trener Michał Stodolski

Reprezentacja ZSO Hel 2 wystąpiła w składzie: Paul Wieliczko (C), Anastazja Okoń, Franciszek Kohnke, Patryk Kohnke, Andrzej Michniewicz, Bartosz Skrobot. Trener Daniel Dettlaff.

W wolnym czasie między rozgrywkami uczniowie mieli okazję spotkać się ze znanymi żużlowcami i ich wspaniałymi motocyklami.

Dekoracji zawodników dokonał najbardziej rozpoznawalny piłkarz w historii polskiego beach soccera Bogusław Saganowski.

Organizatorem turnieju było Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Szkoła Podstawowa 79 w Gdańsku i Stadion Energa Gdańsk w Gdańsku.

Celem turnieju było uwrażliwienie człowieka na pomoc bliźniemu, zaangażowanie w działalność charytatywną, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: Aleksandry Witschenbach, Agnieszki Skrobot, Marty Kohnke, Małgorzaty Wieliczko i Grzegorza Wieliczko za pomoc w organizacji wyjazdu.

zdjęcia: https://www.facebook.com/events/189550688498360/permalink/212916396161789/

Wiosenne inspiracje oraz wizyta policjantów

WIOSENNE INSPIRACJE

WIZYTA POLICJANTÓW

Dn. 27 kwietnia 2018 r. w klasie I A szkoły podstawowej odbyły się zajęcia otwarte z edukacji technicznej. Z licznym udziałem rodziców dzieci wykonały dekoracje wiosenne do naszej klasy. Samodzielnie wycinały, kleiły i ozdabiały swoje prace. Na półkach i parapetach zagościły kolorowe ptaszki, gąsieniczki, biedronki a na tablicy piękna, kolorowa pani Wiosna.

Na ostatniej godzinie lekcyjnej odwiedzili nas przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pucku p. sierż. szt. Małgorzata Kotarba zajmująca się profilaktyką społeczną, p. sierż. Ewa Bresińska – oficer prasowy K.P.P. w Pucku oraz mł. asp. Michał Miler z Komisariatu Policji w Juracie.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z Internetu, obejrzały film o tematyce profilaktycznej oraz przygotowały prace plastyczne, które przekazały p. sierżant. Małgorzacie Kotarbie. Przypomniały i utrwaliły numery alarmowe oraz otrzymały pamiątkowe magnesy na lodówkę z numerami do służb ratowniczych. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Wych. kl. Iwona Jabłonowska

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

gratki page 001

Plebiscyt

2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej"

Zapraszamy

Wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach ogłoszonego roku

szkolnego 2017/2018

„Rokiem dla Niepodległej” przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zadania organizowane są w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą Szkoła Młodych Patriotów.

Zapraszamy do zapoznania się z organizowanymi konkursami i wzięcia udziału.

orzel

DO POBRANIA:

Zgoda na udział w konkursie - wkrótce

konkurs plastyczny

konkurs muzyczny

konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej

konkurs historyczny - wkrótce

konkurs „Małe ojczyzny w literaturze”