Main Menu

• Koncert
    Koncert "Intryga na Czarcim Cyplu"

Kochasz książki, dobrą muzykę?

Wybierz się z nami w kolejną podróż czytelniczą!

Kangur Matematyczny 2018

VII Przegląd Kolęd Bożonarodzeniowych

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Tydzień Edukacji Globalnej

GRA EDUKACYJNA

"Przyszłość Owoców i Warzyw zależy od nas! Misja Agentów Ochrony Owoców i Warzyw".

Zapraszamy do przeczytania ARTYKUŁU i obejrzenia relacji.

Tydzień Edukacji Globalnej już za nami.

Zapraszamy do lektury!

Czytamy książki w ZSO

W przepięknej scenerii helskiego Muzeum Rybołówstwa przeczytaliśmy powieść Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów”

Topola Helena drzewem roku 2017!

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

GALERII

Projekt na lekcji języka polskiego

Perypetie Ani z Zielonego Wzgórza,

czyli spotkanie z lekturą klasy 5i.

Zapraszamy do obejrzenia

Czytamy książki w ZSO

Powieść "Klara. Słowo na Szy..." przeczytana!

Zapraszamy do GALERII

• Co wspólnego z biologią ma
    Co wspólnego z biologią ma "Pan Tadeusz"?

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

Najnowsze wiadomości

Super Czytelnik 2017 wyniki

SUPER CZYTELNIK wyniki

Koncert "Intryga na Czarcim Cyplu"

Kochasz książki, dobrą muzykę?

Wybierz się z nami w kolejną podróż czytelniczą!

Koncert 23 01 2018

Spotkanie z Lilianą Fabisińską

Liliana

Kangur Matematyczny 2018

plakat2018 page 001

Uprzejmie informujemy, że 15 marca 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Liczymy na życzliwe zainteresowanie Konkursem. Mamy nadzieję, że w Państwa szkole dzień 15 marca 2018 roku stanie się prawdziwym Świętem Matematyki.

"Kangurze 2018" może uczestniczyć każdy uczeń, który zgłosi swój udział i wpłaci 9 zł.

Regulamin dostępny na stronie:

Wpłaty i zgodę na udział w konkursie można dokonywać

do 12 stycznia 2018 roku u nauczycieli matematyki lub koordynatora konkursu Beaty Gregorczyk.

Do pobrania:

Zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie

Życzenia Świąteczne

zyczenia swiateczne 2017

Informacja

Chcemy serdecznie poinformować iż od początku roku szkolnego udało nam się zrealizować następujące dwa projekty:

- otrzymaliśmy dofinansowanie z rządowego programu „Aktywna Tablica”, które przeznaczyliśmy na zakup tablicy interaktywnej do kolejnej sali lekcyjnej, jednocześnie dzięki temu w dalszym ciągu wdrażamy i polepszamy znaczenie technologii informacyjno-komunikacyjnej w naszej szkole, w procesie edukacyjnym uczniów jak i rozwoju kwalifikacji nauczycieli.

- otrzymaliśmy również dotację na zadanie w postaci doposażenia gabinetu medycznego (dotyczy ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej- Dz. U. poz. 1774)

"Przyszłość świata zależy od nas!" – podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej

"Przyszłość świata zależy od nas!"–podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej  - konferencja  dotycząca projektu współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP

globalus

14 i 15 grudnia w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku odbyło się spotkanie

koordynatorów  regionalnych, trenerów oraz liderów projektu edukacji globalnej. Podczas przeglądu działań ogólnopolskich projektu  obserwowano dobre praktyki w zakresie edukacji globalnej i na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z finalistów konkursu na najlepszy scenariusz zajęć zgrywalizowanych i projekt edukacyjny wyłoniono laureatów.

PREZENTACJA DO POBRANIA

globalne pomorze

Z radością informujemy, że tegoroczna edycja TEG przyniosła naszej szkole prawdziwe sukcesy. Gala wręczania statuetek, dyplomów i nagród wybrzmiewała echem działań ZSO w  Helu i  osiągnięciami województwa  pomorskiego. Otrzymaliśmy nagrodę za innowacyjny projekt międzyszkolny „Na Fali Globali” koordynowany przez p. Beatę Gregorczyk. W finale konkursu na scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych znalazła się Misja Agentów Owoców i Warzyw – gra edukacyjna opracowana przez p. Aleksandrę Ciskowską – Seletyn. Wśród liderów województwa pomorskiego wyróżniono p. Małgorzatę Strachanowską. Słowem trzy razy Hel, czego nie omieszkałyśmy na każdym kroku podkreślać. Podczas  prezentacji działań omawiałyśmy inicjatywy zrealizowane w naszej szkole i doprawdy, było się czym chwalić. Tegoroczny sukces TEG w ZSO w Helu niewątpliwie jest zasługą wielu aktywnych  nauczycieli, którzy pracują z pasją, energetyzując swoich uczniów. Zagadnienia  podejmowane w edukacji globalnej rozwijają świadomość każdego uczestnika, tak nauczyciela jak ucznia i rodzica, a razem mamy szansę wpływać na  świat i budować jego lepszą przyszłość.

Dziękujemy wszystkim „Globalnym” i mamy nadzieję , że tym temacie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Zespoły Edukacji Globalnej

Gimnazjum i liceum: Irena Sojecka,  Beata Janicka, Jolanta Klińska, Norbert Górski, Justyna Chruścikowska, Damiana Haase –Rydelek, Anita Rzeczkowska, Anna Klebba, Piotr Kita, Hanna Drewing, Monika Osior-Kostuch, Małgorzata Strachanowska

Szkoła Podstawowa: Sylwia Grzegorczyk, Monika Stępniewska –Szmit, Piotr Mezgier, Aleksandra Ciskowska-Seletyn, Katarzyna Tomaszewska, Małgorzata Wieliczko, Marcin Lipiński, Wojciech Calik, Beata Gregorczyk