Main Menu

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

• 2017/2018
    2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej"

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

(szczegóły w zarządzeniu nr 2/0050/2018 Burmistrza Helu z dn. 29 stycznia 2018r.- na stronie REKRUTACJI)

VII Przegląd Kolęd Bożonarodzeniowych

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Tydzień Edukacji Globalnej

GRA EDUKACYJNA

"Przyszłość Owoców i Warzyw zależy od nas! Misja Agentów Ochrony Owoców i Warzyw".

Zapraszamy do przeczytania ARTYKUŁU i obejrzenia relacji.

Tydzień Edukacji Globalnej już za nami.

Zapraszamy do lektury!

ARTYKUŁ

Czytamy książki w ZSO

W przepięknej scenerii helskiego Muzeum Rybołówstwa przeczytaliśmy powieść Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów”

Topola Helena drzewem roku 2017!

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

GALERII

Czytamy książki w ZSO

Powieść "Klara. Słowo na Szy..." przeczytana!

Zapraszamy do GALERII

Najnowsze wiadomości

Podziel się cukierkiem

podziel sie cukierkiem 2018

Międzyszkolny Turniej Badmintona

Konkurs biblioteczny

konkurs biblioteczny3

XIX Finał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców

W dniu 6 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Helu zorganizowany został XIX Finał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Oficjalnego otwarcia dokonała wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących p. Beata Janicka, Specjalista ds. sportu, Operator Województwa Pomorskiego p. Urszula Górska oraz Wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego p. Zbigniew Gajewski.

W Licealiadzie udział wzięło sześć drużyn w kategorii dziewcząt i sześć w kategorii chłopców.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wezmą udział w finałach Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja w kat. DZIEWCZĄT wyglądała następująco:

1 miejsce SMS Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w Gdańsku

Klasyfikacja w kat. CHŁOPCÓW wyglądała następująco:

1 miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata w Gdańsku

Sędzią głównym turnieju był licencjonowany sędzia badmintona PZBad p. Zbigniew Czajka z Władysławowa.

Sędziami prowadzącymi byli: Olga Fikus, Justyna Chruścikowska, Wojciech Piktel, Julia Piktel, Jakub Piktel oraz gościnnie: Mariana Konkel z Zespołu Szkół nr 1, Julian Wojtynski, Konrad Bizewski z Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa.

Zabezpieczenie medyczne: Ochotnicza Straż Pożarna p. Jacek Kohnke

Kierownik turnieju i jednocześnie prowadzący wydarzenie Norbert Górski

Serdeczne podziękowanie składam: Pracownikom Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański za miłą obsługę naszych zaproszonych gości oraz Restauracji „Kutter” Żaneta i Dariusz Lobejko za ufundowanie ciepłego posiłku dla uczestników turnieju.

Bal wszystkich świętych

Przed uroczystością Wszystkich Świętych,

w dniu 30 października w naszej szkole odbył się bal.

Bal Wszystkich Świętych –  inicjatywa Pani Katechetki Jadwigi Loose i Pani Barbary Cieślak – wychowawczyni klasy III a.

Uczniowie klasy IIIa i klas IV w interesujący sposób przedstawili postaci Świętych i ich drogę do nieba.

Inscenizacja żywotów Świętych przeplatana radosnym śpiewem bardzo podobała się zaproszonym Gościom, Rodzicom i uczniom, którzy licznie zasiedli na widowni i nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Kolejną atrakcją tego dnia był uroczysty przemarsz Świętych szkolnymi korytarzami w asyście Aniołów.

Zwieńczeniem programu były wesołe tańce w których szczególnie chętnie udział wzięły przedszkolaki z grupy „Pszczółki”.

Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to radosne wydarzenie bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejny Bal Wszystkich Świętych już za rok.

Hymn Polski page 002

Szkolenie Rady Pedagogicznej

Szkolenie Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu odbędzie się 6 listopada br. o godzinie 14:00 w szkolnej czytelni.